Oferta
Terapia manualna (masaż)

fot (1)_800x533

 

Czy przeprowadzany zabieg rehabilitacyjny może być przyjemy? W niektórych przypadkach tak np. masaż. Tylko w Lublinie w Medisport przy ul. Łabędziej 4 łączymy przyjemne z pożytecznym oferując Państwu masaż leczniczy wykonywany przez naszych specjalistów. Dzięki profesjonalnym technikom, możesz zapomnieć o bólu i poczuć prawdziwą energię.

 

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z potencjału jaki kryje w sobie odpowiednio wykonany masaż. W Lublinie jest tylko jedno miejsce, gdzie z taką dokładnością i wyczuciem przeprowadzany jest masaż leczniczy. Wszystko to za sprawą wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów, którzy swoją praktykę nabyli podczas pracy przy leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Dzięki zdobytej wiedzy, doskonale wiedzą jaką partia ciała odpowiedzialna jest za lokalizację nieznośnego bólu.

 

Zaufaj specjalistom i poczuj ulgę dzięki masażom. Lublin, Medisport, ul. Łabędzia 4 – czekamy na Ciebie!

 

Kinezyterapia – ćwiczenia rehabilitacyjne, usprawniające, poprawiające postawę ciała i utrzymanie organizmu w odpowiedniej równowadze mięśniowo-stawowej, stosowane niemal w każdej jednostce chorobowej.

Specjalistyczne techniki kinezyterapii


PNF – proprioceptywne torowanie mięśniowo-nerwowe – metoda polega na nauce lub odtworzeniu prawidłowej funkcji ruchowej zaburzonej w przebiegu chorób neurologicznych lub ortopedycznych. Podstawą metody są złożone wzorce ruchowe dla kończyny górnej, kończyny dolnej, tułowia, szyi i głowy. Terapia PNF jest niezwykle przydatna w leczeniu osób po udarach, z niedowładem, w ponownej nauce operowania dłonią, powrocie mowy, oraz ponownej nauce chodu.

PNF to metoda kompleksowa: każdy zabieg kierowany jest do człowieka jako całości, a nie skupia się tylko na jednostkowym problemie czy pojedynczym fragmencie ciała. Głównym celem każdej sesji terapeutycznej jest pomoc pacjentowi w osiągnięciu najwyższego poziomu funkcjonalnego.

Manipulacja – koncepcja Jamesa Cyriax’a – (mobilizacja na trakcji) manualna technika leczenia stawów i tkanek, która przy zastosowaniu niewielkiej siły impulsu wykorzystuje dużą prędkość i małą amplitudę. Bodźce powstałe podczas manipulacji odbierane są przez receptory umieszczone w stawach i strukturach okołostawowych i przekazywane dalej przez układ nerwowy. Dlatego manipulacja posiada działanie nie tylko miejscowe i w sposób odruchowy, może oddziaływać na obszary oddalone od miejsca zabiegu.
Głęboki masaż poprzeczny koncepcją Jamesa Cyriax’a – jest specyficzną techniką mobilizacji, która jest przeprowadzana poprzecznie do przebiegu określonych tkanek (mięśnie, ścięgna, więzadła)


Terapia mięśniowo-powięziowa
Terapia tkanek miękkich stała się w ostatnim okresie prawdziwym przełomem w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Odkrycie jak bardzo ważną rolę w narządzie ruchu pełni powięź dała możliwość skuteczniejszego i trwalszego pozbycia się bólu. Diagnozowanie zaburzeń w obrębie więzadeł, ścięgien, powięzi oraz mięśni oparte jest w przeważającej części na badaniu funkcjonalnym ze szczególnym podkreśleniem dysbalansu mięśniowego.

Kilka słów o powięzi
Powięź to jedna za składowych tkanki łącznej. Jej poszczególne warstwy stanowią w zasadzie jedną całość, mimo że oddzielają od siebie albo pojedyncze włókienka mięśniowe, pęczki włókien, mięśnie czy grupy mięśniowe. Powięź oplata nie tylko mięśnie, ścięgna, więzadła, ale też narządy wewnętrzne, to w niej biegną naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy.Ma niesamowitą zdolność do przekazywania napięć. Te powstałe w obrębie skóry odebrane zostaną przez powięź powierzchowną, przekazane do mięśnia i dalej do jego pojedynczych składowych. W ten sposób zaburzeniu może ulec funkcja mięśnia, mimo jego prawidłowej budowy. Również wszystkie mikrouszkodzenia włókien mięśniowych mogą prowadzić do zaburzenia przesuwalności skóry względem powięzi głębokiej. Tym samym, funkcje nerwów czy naczyń w obrębie skóry mogą być nieprawidłowe i prowadzić do negatywnych zmian biomechanicznych. Dlatego tak ważne jest, by tkanki miękkie, a szczególnie głębiej leżące warstwy tkanki łącznej w obrębie mięśni i powięzi, mogły się swobodnie po sobie ślizgać.
Przywierając do siebie, wpływają na mięśnie i inne struktury, które mogą mieć trudności ze skracaniem i wydłużaniem się, doprowadzając w ten sposób do dysfunkcji i zaburzeń w systemie mięśniowo-powięziowym.
Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe są to nadwrażliwe punkty zlokalizowane w obrębie mięśni szkieletowych. Są one nadmiernie czułymi, wyczuwalnymi palpacyjnie guzkami wzdłuż napiętego pasma mięśniowego, położonymi w obrębie tkanek o podniesionym napięciu, które stają się bolesne pod wpływem ucisku i powodują ból promieniujący w różnych kierunkach.
Struktury powodujące bóle rzutowane:
• ƒƒ tkanka mięśniowa,
• ƒƒ skóra,
• ƒƒ torebki stawowe,
• ƒƒ więzadła,
• ƒƒ blizny,
• ƒƒ okostna,
• ƒƒ powięź.

Terapeuta, znając anatomię i fizjologię powięzi, przebieg łańcuchów mięśniowo-powięziowych oraz techniki powięziowe, może podejmować skuteczne interwencje manualne. Ich wpływ lokalny jak i globalny może okazać się bezcenny dla pozbycia się bólu i przywrócenia zaburzonych czy utraconych funkcji.

Pierwsza wizyta w gabinecie
Zadaniem pierwszej wizyty w przypadku konsultacji fizjoterapeutycznej jest dobranie indywidualnego programu terapii i dostosowanie do aktualnego stanu pacjenta. Składa się ona z:
• wywiadu
• badanie przedmiotowego
• postawienia diagnozy
• leczenia

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj do 1,5 godziny i jest dłuższa od pozostałych. Należy na nią wziąć dokumentację dotychczasowego leczenia, wyniki badań, zdjęcie RTG, USG, rezonans magnetyczny.
W miarę możliwości w dniu wizyty proszę nie przyjmować silnych leków przeciwbólowych.


Neuromobilizacje
są rodzajem terapii manualnej, w której na układ nerwowy działa się bezpośrednio „przez pociąganie nerwu” w celu usprawniania jego elastyczności i ruchomości. Nieprawidłowe funkcjonowanie nerwu (obrzęk, krwiak, dyskopatie, deformacje i zmiany położenia kości) powoduje zawsze dysfunkcje lub ból tkanki przez niego unerwianej. Neuromobilizacje mają spowodować odzyskanie zaburzonej pobudliwości procesów nerwowych, a dzięki temu lepsze przekazywanie informacji i usprawnianie procesów naprawczych, gojących w organizmie. Wykonywanie tych technik przez terapeutę pozwala na niemal natychmiastową poprawę funkcji, zlikwidowanie bolesności i polepszenie ukrwienia tkanek.

Wskazania do neuromobilizacji:
– bóle głowy o charakterze migrenowym, nawracające
– bóle piekące, promieniujące (rwy kulszowe, ramienne)
– wszelkiego rodzaju bóle odkręgosłupowe
– zespól cieśni nadgarstka
– łokieć tenisisty, golfisty
– bolesny bark
– bóle których intensywność warunkuje czynnik emocjonalny – stres

Inaczej dry needling to zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą igieł akupunkturowych o grubości 150-300 mikrometrów i długości od 15-50mm. Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (MPPS) mogą pojawiać się w okolicach brzuśca mięśniowego, w powięzi, na przebiegu włókien mięśniowych powierzchownych i głębokich. Przyczyną powstania punktów spustowych są przeciążenia układu ruchu, urazy, naciągnięcia oraz długotrwała praca statyczna. Duży wpływ ma także stres, napięcie emocjonalne, problemy metaboliczne, niedobór witamin i mikroelementów.

Zabieg polega na zlokalizowaniu punktu spustowego wbiciu igły w zlokalizowany punkt i wywołaniu reakcji skurczu. W trakcie zabiegu staramy się maksymalnie zredukować reakcję drżeniową na wbicie igły co spowoduje uwolnienie miejsca od przeciążenia.

Rejestracja internetowa
Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać zgłoszenie z prośbą o rejestrację. Kiedy otrzymamy twoje zgłoszenie skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Przepisz kod z obrazka captcha

Naciskając przycisk "Wyślij"
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie, ul. Łabędzia 4, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb realizacji przez MEDISPORT na moją rzecz świadczeń rehabilitacyjno-medycznych, odpowiedzi na złożone zapytania oraz przekazywania informacji w granicach zakreślonych przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.