Oferta
Rehabilitacja ortopedyczna dorosłych

Rehabilitacja ortopedyczna to proces w którym pacjent objęty jest kompleksową opieką już w pierwszym dniu po urazie lub zabiegu operacyjnym, w stanach ostrych, podostrych lub przeciążeniowych (proces przewlekły) narządu ruchu. W rehabilitacji ortopedycznej wprowadza się również postępowanie przed operacyjne, które ma na celu przygotowanie do zabiegu. Diagnozuje się wówczas występujące dysfunkcje i określa cele terapii stawiane przez zespół specjalistów ( lekarz i fizjoterapeuta) i uwzględnia oczekiwania pacjenta. W rehabilitacji pooperacyjnej prowadzi się terapię, której celem jest pełny powrót do sprawności funkcjonalnej, włączając powrót do sportu rekreacyjnego jak i zawodowego. W takim postępowaniu prowadzi się terapię manualną, trening motoryczny, trening propriocepcji (czucia głębokiego) również z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, a w razie potrzeby korzysta się również z innych metod fizjoterapii. W procesie tym stosuje się również testy oceny poprawy stanu funkcjonalnego celem obiektywizacji postępów leczenia.

Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje więc dysfunkcje całego narządu ruchu, czyli:

Kręgosłupa, tj.

  • po urazach,
  • z zespołami bólowymi i przeciążeniowymi
  • po zabiegach ortopedycznych (np. leczeniu skolioz i innych wad kręgosłupa)Kończyn górnych i dolnych tj.

  • po złamaniach kości i złamaniach przez stawowych
  • po urazach aparatu więzadłowo torebkowego (np. ACL, MCL),
  • po zespołach bolesnego barku, pasma biodrowo piszczelowego, zespołach uszkodzeń w obrębie stożka rotatorów czy cieśni kanału nadgarstka,
  • po wydłużaniu kończyn,
  • ze stopą płasko-koślawą, kolanami szpotawymi itp.
Rejestracja internetowa
Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać zgłoszenie z prośbą o rejestrację. Kiedy otrzymamy twoje zgłoszenie skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Przepisz kod z obrazka captcha

Naciskając przycisk "Wyślij"
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie, ul. Łabędzia 4, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb realizacji przez MEDISPORT na moją rzecz świadczeń rehabilitacyjno-medycznych, odpowiedzi na złożone zapytania oraz przekazywania informacji w granicach zakreślonych przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.