Poradnia Leczenia Otyłości

 

Operacje bariatryczne to potocznie zwane chirurgiczne leczenie otyłości i stosowane są w przypadku osób z dużą otyłością, których wskaźnik BMI przekracza 35. O konieczności przeprowadzenia i rodzaju chirurgicznego leczenia otyłości decyduje lekarz bariatra. Jest wiele możliwości przeprowadzenia tego typu zabiegu, zaczynając od najmniej inwazyjnych:

 

Chirurgiczne leczenie otyłości to czasami jedyna szansa na pozbycie się nadmiernych kilogramów dla osób z poważną nadwagą, których stosowane diety zakończyły się niepowodzeniem. Dzięki szerokim możliwościom medycyny ryzyko niepowodzenia zabiegu jest niezwykle małe, natomiast prawdopodobieństwo trwałej utraty wagi – bardzo duże.

 

Prawidłowo przeprowadzone chirurgiczne leczenie otyłości skutkuje:

 

W wielu przypadkach chirurgiczne leczenie otyłości ratuje nie tylko zdrowie ale nawet życie.


 

Źródło

Oblicz swoje BMI:


Chirurgiczne leczenie otyłości dedykowane jest w głównej mierze osobom ze wskaźnikiem BMI powyżej 40 względnie osobom których wskaźnik BMI nie przekracza 40, ale otyłości towarzyszą tzw. choroby współistniejące: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu B, dyslipidemia, niewydolność sercowo-naczyniowa, niewydolność oddechowa, jak również towarzyszące otyłości zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych, stawów kolanowych oraz kręgosłupa. Innymi słowy, bariatria służy nie tylko leczeniu otyłości, ale również pozwala ograniczyć schorzenia zwykle jej towarzyszące.

Z międzynarodowych badań wynika, że skuteczność chirurgicznego leczenia otyłości oscyluje w granicach 85% podczas gdy leczenie otyłości przy zachowaniu metod zachowawczych nie przekracza 8% skuteczności.
W Naszej poradni leczenia otyłości istniej możliwość przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki i kwalifikacji do chirurgicznego leczenia otyłości. Kwalifikacja do zabiegu bariatrycznego obejmuje:

 • konsultację chirurga bariatry;
 • konsultację gastrologiczną;
 • konsultację kardiologiczną;
 • konsultację dietetyczną;
 • konsultację psychologiczną
  oraz przeprowadzenie badań:
 • laboratoryjnych;
 • RTG;
 • EKG;
 • echo serca;
 • gastroskopii
 • USG jamy brzusznej;
  i inne niezbędne badania.

Każdy przypadek otyłości traktujemy indywidualnie. Każdemu choremu zapewniamy procedury stricte spersonalizowanej diagnostyki i kwalifikacji.Dodatkowo zapewniamy pełną konsultację pooperacyjną oraz przed- i pooperacyjny trening medyczny.
Zabiegi chirurgii bariatrycznej, wchodzące w skład chirurgii małoinwazyjnej, stanowią przełom w światowej chirurgii. Ewentualne operacje po uzyskaniu pełnej kwalifikacji w MEDISPORT są przeprowadzane przez uznanych i doświadczonych chirurgów bariatrów, będących jednocześnie konsultantami Naszego zespołu leczenia otyłości.

dr n. med. Wiesław Pesta

Specjalista chirurgii ogólnej – doktor nauk medycznych (1992). Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi z 1982 roku. Współzałożyciel, członek zarządu i wiceprezes w latach2009 – 2011 Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich.
Od wielu lat prowadzi ośrodki referencyjne nauczania procedur laparoskopowych: m.in. w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bar-toszycach, Szpitalu Uniwersyteckim UWM w Olsztynie, od 2012 roku w SPZOZ w Łęcznej. Autor wielu publikacji z zakresu chirurgii mało inwazyjnej w wydawnictwach polskich i zagranicznych. Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych. Posiada dyplomy i certyfi katy najlepszych ośrodków chirurgii laparoskopowej w Polsce i Europie, między innymi dyplom Uniwersytetu Pasteura w Strasburgu (Francja).
 dr n. med. Sławomir Gonciarz

Specjalista chirurgii ogólnej – doktor nauk medycznych (2002). Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie z 1990 roku. W latach 1992 – 2008 asystent i starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Wojskowego w Lublinie. W latach 2009 – 2013 zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej oraz kierownik Bloku Operacyjnego w SPZOZ w Łęcznej. Współorganizator Ośrodka Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej w SPZOZ w Łęcznej (2012). Od 1995 roku członek Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz wielu innych towarzystw naukowych – polskich i zagranicznych. Autor wielu publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej.

 

Zespół naszych chirurgów w ciągu ostatnich 4 lat wykonał około 450 zabiegów laparoskopowej rękawowej resekcji żołądka u pacjentów z Polski z zagranicy.

Rejestracja internetowa
Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać zgłoszenie z prośbą o rejestrację. Kiedy otrzymamy twoje zgłoszenie skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Przepisz kod z obrazka captcha

Naciskając przycisk "Wyślij"
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie, ul. Łabędzia 4, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb realizacji przez MEDISPORT na moją rzecz świadczeń rehabilitacyjno-medycznych, odpowiedzi na złożone zapytania oraz przekazywania informacji w granicach zakreślonych przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.