Leczenie przewlekłych ran, owrzodzeń i odleżyn

Leczenie ran przewlekłych, takich jak stopa cukrzycowa, owrzodzenia, odleżyny, oparzenia, trwa często miesiącami. Jest to bardzo uciążliwe zarówno dla osoby dotkniętej tym problem, jak i dla członków jej rodziny. Przyczyną długiego procesu gojenia się ran przewlekłych jest ich charakterystyczna etiologia. Rany te stanowią poważne powikłanie różnych chorób i zaburzeń związanych z miejscową redukcją przepływu krwi w naczyniach żylnych, tętniczych lub mikrokrążeniu. Wynikające z tych zaburzeń niedostateczne zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen powoduje występowanie zmian troficznych skóry. Dodatkowo w tych miejscach gromadzą się zbędne produkty przemiany materii, co prowadzi do załamania metabolizmu komórkowego i rozwoju martwicy. Objęte uszkodzeniem tkanki ulegają rozkładowi. W ten sposób powstaje trudno gojące się owrzodzenie, które jest w przypadku ran przewlekłych objawem klinicznym. Nieleczona lub niewłaściwie leczona rana może rozprzestrzeniać się w głąb tkanek. Może również być przyczyną miejscowego, a nawet ogólnego zakażenia organizmu.

W naszym Centrum, w celu leczenia przewlekłych ran, wprowadziliśmy innowacyjny program rehabilitacyjno-leczniczy, który polega na skojarzonej terapii wykorzystującej różne zabiegi fizjoterapeutyczne:

  • Głęboka stymulacja elektromagnetyczna
  • Krioterapia ciekłym azotem
  • Ultradźwięki
  • Laser wysokoenergetyczny
  • Masaż pneumatyczny

Przebieg terapii:
Kuracja 3 x w tyg. przez 4 tyg. (12 sesji) – szacunkowa cena programu 1.300,- zł

* rodzaj, ilość zabiegów oraz ostateczna wycena ustalana indywidualnie po konsultacji lekarsko/fizjoterapeutycznej
**konsultacja lekarska/fizjoterapeutyczna w cenie programu

Rejestracja internetowa
Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać zgłoszenie z prośbą o rejestrację. Kiedy otrzymamy twoje zgłoszenie skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Przepisz kod z obrazka captcha

Naciskając przycisk "Wyślij"
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie, ul. Łabędzia 4, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb realizacji przez MEDISPORT na moją rzecz świadczeń rehabilitacyjno-medycznych, odpowiedzi na złożone zapytania oraz przekazywania informacji w granicach zakreślonych przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.