Leczenie przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych

O przewlekłym niedokrwieniu kończyn dolnych mówimy wtedy, gdy wskutek upośledzonego przepływu krwi w ich tętnicach, dochodzi do niewystarczającej podaż tlenu do tkanek. W ogromnej większości przypadków przyczyną występowania przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych jest miażdżyca tętnic kończyn dolnych. Udowodniony wpływ na częstość występowania choroby mają: palenie tytoniu, cukrzyca i zaburzenia w gospodarce tłuszczowej (podwyższony cholesterol). Często chorzy mogą nie mieć żadnych dolegliwości, jednak najczęściej skarżą się na chromanie przestankowe. Jest to ból występujący po wykonaniu określonej pracy, np. po przejściu określonego dystansu. Ustępuje samoistnie po kilku minutach odpoczynku. Stopy chorego są blade lub zasinione.
Mogą pojawić się przebarwienia, zaniki i owrzodzenia.

W naszym Centrum, w celu leczenia przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych, wprowadziliśmy innowacyjny program rehabilitacyjno-leczniczy, który polega na skojarzonej terapii wykorzystującej różne zabiegi fizjoterapeutyczne:

  • Głęboka stymulacja elektromagnetyczna
  • Krioterapia ciekłym azotem
  • Ultradźwięki
  • Laser wysokoenergetyczny

Kuracja 3 x w tyg. przez 4 tyg. (12 sesji) – szacunkowa cena programu 980,- zł

* rodzaj, ilość zabiegów oraz ostateczna wycena ustalana indywidualnie po konsultacji lekarsko/fizjoterapeutycznej
** konsultacja w cenie programu

Rejestracja internetowa
Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać zgłoszenie z prośbą o rejestrację. Kiedy otrzymamy twoje zgłoszenie skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Przepisz kod z obrazka captcha

Naciskając przycisk "Wyślij"
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie, ul. Łabędzia 4, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb realizacji przez MEDISPORT na moją rzecz świadczeń rehabilitacyjno-medycznych, odpowiedzi na złożone zapytania oraz przekazywania informacji w granicach zakreślonych przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.