Leczenie cellulitu i rozstępów skórnych

Cellulit – jest to zmiana ukształtowania skóry występująca głównie u kobiet w okolicy bioder, brzucha, ud, wewnętrznych powierzchni kolan i pośladków. Charakteryzuje się tworzeniem nieregularnych zgrubień i guzków pod skórą, czasami bolesnych, przyjmujących charakterystyczny wygląd „skórki pomarańczowej” lub „materaca”. Objawy cellulitu pojawiają się zwykle w okresie pokwitania (12%) lub w czasie ciąży (20%) oraz u kobiet przed menopauzą(20%). Z punktu medycznego cellulit rozpatrywany jest jako choroba o charakterze metabolicznym tkanki podskórnej, dotycząca patologii komórek tłuszczowych, tkanki łącznej oraz mikrokrążenia skóry i tkanki podskórnej.

Leczenie cellulitu polega na działaniach mających na celu:

  1. poprawę ukrwienia
  2. zmniejszenie obrzęku
  3. rozbicie tkanki tłuszczowej

W naszym Centrum, w celu leczenia cellulitu, wprowadziliśmy innowacyjny program rehabilitacyjno-leczniczy, który polega na skojarzonej terapii wykorzystującej różne zabiegi fizjoterapeutyczne:

  • Hydromasaż
  • Masaż wibracyjny – Aquavibron lub masaż bańką chińską
  • Fala uderzeniowa
  • Masaż pneumatyczny

Przebieg terapii:
Kuracja 2 x w tyg. przez 4 tygodnie ( 8 sesji zabiegowych) – szacunkowa cena programu 800,- zł

* rodzaj, ilość zabiegów oraz ostateczna wycena ustalana indywidualnie po konsultacji lekarsko/fizjoterapeutycznej
**konsultacja lekarska/fizjoterapeutyczna w cenie programu

Rejestracja internetowa
Za pomocą poniższego formularza możesz wysłać zgłoszenie z prośbą o rejestrację. Kiedy otrzymamy twoje zgłoszenie skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Przepisz kod z obrazka captcha

Naciskając przycisk "Wyślij"
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe MEDISPORT w Lublinie, ul. Łabędzia 4, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb realizacji przez MEDISPORT na moją rzecz świadczeń rehabilitacyjno-medycznych, odpowiedzi na złożone zapytania oraz przekazywania informacji w granicach zakreślonych przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.